تبلیغات
غدیـــــر و امیرالمومنین - غدیر امروز - کتابهایی در مورد غدیر

:درباره وبلاگ

:آرشیو

:پیوندها

:نویسندگان

:آخرین پستها

آماروبلاگ

یکشنبه 30 آبان 1389-12:15 ق.ظ
با توجه به عمق مفهوم غدیر و مسائل آن هر روزه کتابهایی پیرامون این موضوع نوشته و چاپ می شود. بهره جستن از چندی از آنان میتوناد کمک مناسبی در پیشبرد زندگی داشته باشد . خواندن این کتب توصیه میشود .


----------------------------------------------------


نام كتاب: پیام نگار
نویسنده: سید حسین حسینی
انتشارات: نگار

در این کتاب ابتدا به مقدمه ای پرداخت شده است که حاوی کلیاتی در مورد واقعه غدیر و حدیث غدیر است و به طور اجمالی به بررسی راویا ن و منابع این خطبه می پردارد درضمن این که به تعدادی از شبهات رایج در مورد غدیر پاسخ می گوید.سپس در بخش اصلی کتاب متن کامل عربی خطبه را به همراه ترجمه ای شیوا و روان می آورد .
لازم به ذکر است که این کتاب به صورت نفیس چاپ شده است و نسخ بسیار زیبایی از آن در دست است.

----------------------------------------------------


عنوان كتاب: خطابه‌ غدیر در آیینه‌ شعر

به كوشش: سید حسین حسینی

انتشارات : منیر


در این مجلد مجموعه ای از اشعار برخی از شعرا در ترجمه متن كامل یا قسمتهای برگزیده از خطبه غدیر آمده است كه در نوع خود منحصر به فرد می باشد.

--------------------------------------------------------------


عنوان كتاب: خطابه غدیر در آئینه اسناد

نویسنده: محمد باقر انصاری

ناشر: دلیل ما

کتاب در پنج بخش تألیف شده است که در سه بخش اول مروری بر ماجرای غدیر شده است و متن خطبه و ترجمه آن ذکر شده، بخش چهارم به اسناد و منابع خطبه اختصاص داده شده و مدارک و منابع هر قسمت از خطبه را از منابع اسلامی اعم از شیعه وسنی آورده است تا مطالعه کنندگان خطبه از پشتوانه های علمی آن آگاه باشند و در ادامه به پرسش هایی در این زمینه پاسخ داده شده است و در بخش آخر مدارک حدیث غدیر بررسی شده است.


دیگر کتب : اسرار غدیر , نقش غدیر در امامت حضرت علی علیه السلام , بلند ترین داستان غدیر , ركه ی خوش بختی , علی علیه السلام جانشین به حقّ پیامبر , موعود غدیرتاریخ آخرین ویرایش:یکشنبه 30 آبان 1389 10:59 ب.ظ